PDF Creator - drukarka pliku PDF

PdfCreator to program drukarki, która pozwala na darmowe tworzenie plików w formacie PDF.
Jego zalety:

  • aplikacja podczas instalacji tworzy drukarkę o nazwie PDFCreator. Jest ona widziana przez system operacyjny i programy użytkowe jak zwykła drukarka. Dzięki temu wszystkie programy mające opcje drukowania mogą tworzyć pliki formatu PDF, niezależnie czy będzie to Notatnik, OpenOffice, czy ZWCAD,
  • wszystkie niezbędne pliki do działania programu są w jednym pliku instalacyjnym,
  • pliki PDF wyglądają tak samo niezależnie od komputera i systemu operacyjnego,
  • możliwość przechowywania w formie elektronicznej, co oszczędza miejsce na dysku i chroni przed utratą danych w przypadku jego uszkodzenia, 
  • prosta i intuicyjna obsługa.

Instalator drukarki pliku PDF można pobrać z poniższego linka:

PDFCreator

 

Dokument PDF zamiast tradycyjnego widoku!

PDF to format pozwalający na zachowanie wyglądu dokumentów niezależnie od urządzenia i systemu, w jakim jest oglądany. 

Od wersji 1.5 (czyli już w tym, który jest udostępniony do pobrania) w instalatorze PDF Creator zamieszczona jest dodatkowa aplikacja PDFArchitect - soft pozwalająca na edycję plików PDF, np. łączenie plików, usuwanie czy obrót stron (opcja płatna).

 

Czym jest drukarka PDF?

Wirtualna drukarka PDF może zostać zainstalowana w każdym systemie operacyjnym Windows w taki sam sposób jak każda inna drukarka. Dzięki drukarce PDF, możesz zapisać swój plik do PDF. Tak stworzony plik można zapisać na komputerze, a następnie otworzyć w odpowiednim programie (np. Adobe Reader) bez obawy o to, że może wyświetlić się on w nieodpowiedni sposób, jak w przypadku zwykłego dokumentu tekstowego (doc.).

 

Po co używa się drukarki PDF?

Drukarka PDF wykorzystywana jest do tego, aby utworzyć plik PDF za pomocą jakiegokolwiek programu, którego używasz. Dzięki zastosowaniu drukarki, nie musisz martwić się o rozszerzenie dokumentów, które wysyłasz. PDF odtworzy każde urządzenie posiadające soft do jego obsługi (np. Adobe Reader lub przeglądarka internetowa) - niezależnie od systemu (Widows czy Mac OS).

Drukuj dzięki naszej drukarce PDF. Przejdź do pobrania drukarki w poniższym linku:

PDFCreator

Twórz darmowe pliki w formacie PDF. Program jest intuicyjny i łatwy obsłudze, dlatego nie sprawi żadnego kłopotu nawet początkującym Użytkownikom. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem drukowania do pliku PDF, należy pamiętać o bardzo istotnej rzeczy. Funkcja drukowania PDF "spłaszcza plik". Oznacza to, że po zapisaniu dokumentu, nie ma możliwości już jego edycji. 

 

Drukowanie a konwertowanie do pliku PDF

Drukowanie do pliku PDF ma przewagę nad konwertowaniem PDF, ponieważ jest znacznie szybsze i łatwiejsze, dlatego przydaje się, kiedy chcemy szybko wysyłać dokumentu na inne urządzenie lub do kogoś innego. Drukowanie do pliku PDF ma również możliwosć zapisania pokedynczych stron lub stron z danego dokumentu w formacie PDF jako odrębnych stron w nowym pliku.

 

Drukowanie do pliku PDF - Windows

1. Uruchom plik PDF w systemie Windows.
2. Wybierz polecenie Plik > Drukuj.
3. W oknie dialogowym jako urządzenie drukujące wybierz opcję Adobe PDF.
Niekiedy może zdarzyć się, że drukarkę należy wybrać poprzez przycisk Właściwości/Preferencje. W tym miejscu można także modyfikować ustawienia drukarki według własnych potrzeb. 
4. W oknie dialogowym, który się pojawi, wybierz przycisk Drukuj.
5. Nadaj nazwę swojemu plikowi.
6. Zapisz plik. 

 

Drukowanie do pliku PDF - Mac OS

1. Uruchom plik PDF w systemie Mac OS.
2. Kliknij przycisk PDF,
3. Wybierz polecenie Zapisz jako plik Adobe PDF.
4. Wybierz Ustawienia Adobe PDF,
5. Kliknij przycisk Kontynuuj.
6. Nadaj nazwę swojemu plikowi,
7. Zapisz plik.