Poniżej zamieściliśmy pomoc do naszych programów CAD

Pomoc jest podzielona na poszczególne programy do projektowania (każdy program CAD zawiera swoją pomoc). 

Proszę wybrać program i kliknąć jego ikonę. Na następnej stronie, która się otworzy będą poukładane alfabetycznie terminy wraz z opisem. Dzięki umieszczeniu dokumentacji na stronie internetowej mogliśmy zamieścić dodatkowe elementy opisów, które są niedostępne w zwykłej dokumentacji, np. animacje, filmy, pliki rysunkowe.


zwcad help wyszukiwaniePo przejściu do wybranej pomocy mogą Państwo skorzystać również z wyszukiwarki wpisując nazwę potrzebnej funkcji - wtedy wyświetlą się wszystkie definicje zawierające wpisane słowo.

 

 

pomoc cad alfabetycznaPoniżej wyszukiwarki znajduje się alfabet, klikając na potrzebną literę wyświetlą się tylko terminy zaczynające się na tę literę. 

 

W opisach funkcji mogą Państwo natrafić na podkreślone słowa linią przerywaną. W taki sposób oznaczone są definicje znajdujące się w pomocy. Jeśli najedziemy wskaźnikiem myszy na takie słowo to pojawi się dymek wraz z krótkim opisem, a gdy klikniemy w takie słowo przejdziemy do jego pełnego opisu. Przykładowe terminy to: poliliniaFLATTENZaznaczanie ostatnich elementów, Ramka rastra.

 

Programy CAD, do których dostępna jest pomoc

Bazowy program CAD do projektowania. Narzędzia do rysowania, edycji, podkładania rastrów i plików PDF, drukowania. Obsługa plików DWG oraz wielu innych formatów. Dostępna wersja testowa działająca 30 dni, a później program zamieni się w przeglądarkę z możliwością tworzenia plików do 1000 obiektów.
Intuicyjny i prosty w obsłudze program CAD 3D. Praca z bryłami i powierzchniami, dostępne również modelowanie hybrydowe. Praca z chmurą punktów. Inżynieria odwrotna. Tworzenie dokumentacji 2D. Obsługa plików CAD z innych programów do projektowania. Dostępna wersja testowa na 30 dni.
ZWCAD zawierający dodatkowo narzędzia dla architektów, np.: siatka słupów, ściany, piętra, stolarka, dachy, zestawienia. Dostępna jest wersja testowa na 30 dni.
Aplikacja działająca z ZWCAD wspomagająca pracę z projektami organizacji ruchu drogowego. Program zawiera na przykład bazę znaków drogowych pionowych i poziomych, możliwość tworzenia tablic objazdowych i drogowskazowych. Tworzenie zestawień oznakowania. Proste sprawdzanie przejezdności.
Aplikacja działająca z ZWCAD dla geodetów. Program pozwala na import, eksport i zestawienia punktów, oznaczanie rurociągów i ogrodzeń. Jedną z nowości jest możliwość wczytywania map WMS oraz rzędnych wysokościowych z portali geodezyjnych gov.pl.
Aplikacja działająca z ZWCAD rozszerzająca funkcjonalność o dodatkowe narzędzia, np.: import i eksport współrzędnych, rysowanie osi symetrii, skalowanie i zmiana z cali na mm i odwrotnie, obliczanie długości krzywych pomiędzy wskazanymi punktami, wyrównanie obiektów, zamiana okręgów o określonej średnicy na inne obiekty i wiele innych.
Opis poleceń języka programowania LISP do ZWCAD.