Drogi czytelniku, firma Usługi Informatyczne Szansa Sp. z o.o. oddaje w Twoje ręce drugą już publikację dotyczącą programu wspomagającego projektowanie ZWCAD. Dla przypomnienia pierwsza z nich, Podstawy rysowania 2D, ukazała się z początkiem zeszłego roku i dostępna jest w postaci elektronicznej na poświęconej temu programowi stronie internetowej:

 

O ile Podstawy rysowania 2D przeznaczone są dla osób rozpoczynających przygodę z ZWCAD-em, o tyle Rendering adresowany jest do użytkowników potrafiących już samodzielnie w nim pracować. Tym samym przedstawione są wyłącznie zagadnienia związane z wizualizacją, nie jest omówiony np. sposób tworzenia brył 3D. Zasadniczy układ niniejszego podręcznika pozostał bez zmian, tzn. każdy kolejny rozdział jest kontynuacją poprzedniego tworząc logiczną całość pozwalającą coraz bardziej zagłębić się w zagadnienia renderingu.

 

Uwaga. Ten kurs renderingu dotyczy archiwalnych programów CAD: ZWCAD Classic oraz ZWCAD 2012. Opublikowaliśmy ten kurs ponad 10 lat temu. W obecnej wersji ZWCAD dostępny jest zupełnie inny silnik do renderingu.

 

Kliknij poniżej aby pobrać program do ćwiczeń.

ZWCAD Classic PL lub  ZWCAD 2012 PL