ZWTextile - konstrukcja odzieży

Producent: UIS

 

ZWTextile jest pierwszą polską aplikacją działającą na zwykłym programie do projektowania (CAD) skierowaną dla branży odzieżowej.

To właśnie dlatego program jest inny niż wszystkie i dopasuje się do każdego Użytkownika.

Wspomaga pracę konstruktorów odzieży, przeznaczona do tworzenia szablonów odzieżowych.


Wybierając ZWCAD z ZWTextile otrzymują Państwo:

 • Licencje bezterminową pełnej branżowej aplikacji z rozbudowaną funkcjonalnością wspomagającą codzienną pracę.
 • Szkolenie jednodniowe bezpłatne z zakresu podstawowego programu ZWCAD w siedzibie naszej firmy w Bielsku-Białej lub online z możliwością rozszerzenia o jednodniowe szkolenie online z zakresu funkcjonalności aplikacji ZWTextile.
 • Profesjonalną i rzetelną opiekę techniczną świadczoną przez doświadczony zespół działu technicznego – w przypadku zakupu bezpośrednio u nas – opieka techniczna jest zagwarantowana w cenie licencji bezterminowo. Wsparcie świadczymy telefonicznie, mailowo, poprzez chat internetowy oraz nasze forum użytkowników.
 • Jesteśmy doświadczonym zespołem, który na co dzień w bezpośrednim kontakcie z producentem i Użytkownikami – przekazuje producentowi potrzeby, uwagi i pomysły Użytkowników - co jest istotnym wkładem w rozwój programu ZWCAD.
 • Gwarantujemy profesjonalną obsługę Klienta na każdym etapie procesu wdrażania oprogramowania – naszym celem jest przede wszystkim satysfakcja Użytkownika licencji programu.
 • Dołożymy wszelkich starań aby byli Państwo usatysfakcjonowani zarówno programem ZWCAD z ZWTextile jak również naszą obsługą i wsparciem po zakupie.

 

Skrócona funkcjonalność pełnego oprogramowania ZWTextile:

 • tworzenie form,
 • wstawienie punktu specjalnego, dziurki, nacinka, zaszewki,
 • stopniowanie utworzonych form,
 • wstawianie dodatku na szew i łączenie rogów pod odpowiednim kształtem,
 • opis elementu,
 • kompletowanie niezbędnych informacji dotyczących modelu,
 • tworzenie układu kroju ze sprawdzeniem nałożeń,
 • dynamiczne siatki konstrukcyjne,
 • import pliku DXF z RUL.

 

 

 

 

 

Pobierz teraz program ZWTextile do konstrukcji odzieży

W celu pobrania oprogramowania prosimy o wypełnienie formularza.

Natychmiast w mailu wyślemy linki do pobrania aktualniej wersji oraz instrukcję instalacji.

 

 

Co zawiera ZWTextile?

 • ZWTextile – Moduł bazowy:
  • tworzenie form
  • stopniowanie
  • przygotowanie szablonów
 • ZWTextile – Moduł układu kroju:
  • funkcjonalność tworzenia układu kroju
  • funkcje układania
  • wydruk układu
 • Dynamiczne siatki konstrukcyjne - baza siatek różnych autorów z dynamicznymi parametrami
 • ZWTextile Import - wspomaga współpracę z innymi branżowymi rozwiązaniami umożliwiając import pliku DXF z plikiem RUL, który definiuje reguły stopniowania.

 

Kluczowe funkcje ZWTextile:

 

Przyjazny interfejs

Intuicyjnie ułożone poszczególne funkcje, a zarazem proste w użyciu ponieważ każdy krok jest opisany.

interfejs zwtextile

 

Nieograniczona przestrzeń robocza

Od Użytkownika zależy czy dany projekt ma się składać z elementów zawartych w oddzielnych plikach, czy chcemy aby cała forma, model i układ kroju znajdowały się w jednym. Można tworzyć różne dodatkowe elementy bezpośrednio w projekcie, w którym pracujemy.
Bazowy program ZWCAD możemy wykorzystać nawet na potrzeby domowe. Rozrysowanie planu nowego biura, czy ułożenie nowych urządzeń może być zdecydowanie prostsze z koncepcją edytowalną jako projekt w ZWCAD.

 

Modelowanie form

Podstawowe elementy, za pomocą których tworzymy obrys to funkcje bazowego programu ZWCAD. Dostępne funkcje pozwolą na utworzenie siatki konstrukcyjnej, lub zewnętrzny zarys formy. Przechodząc do funkcjonalności aplikacji ZWTextile tworzymy formy z punktami stopniowania oraz rozmiarami. Mamy możliwość wprowadzenia własnej biblioteki rozmiarów i wprowadzanie ich do kolejnych plików w formie listy.

 

Stopniowanie i szablony

stopniowanie szablonyNastępnym krokiem jaki możemy wykonać za pomocą aplikacji to stopniowanie w przypadku pracy na formie w określonych rozmiarach. Określając stopniowanie określonego punktu możemy przenieść jego właściwości na inny punkt stopniowania z wykorzystanie dodatkowych opcji. Program umożliwia nam również „ręczne” przesunięcie punktu stopniowania.

 

Elementy graficzne

elementy graficzne zwtextileProgram umożliwia wprowadzanie elementów graficznych w określonych formatach – standardowe formaty jakie wykorzystujemy to JPG lub PNG, co daje nam możliwość wstawienia do naszego projektu zdjęcia czy grafiki reklamowej.

 

Edycja bez ograniczeń

Utworzone elementy możemy w każdym momencie przeskalować, przesunąć, usunąć itp. Jeśli dany element czy punkt formy nam wizualnie nie odpowiada, możemy go zaznaczyć za pomocą myszy i edytować.

 

Przygotowanie szablonów

Nacinek, zaszewka, punkt specjalny, dziurka, kontrola przyrostu, dodatek na szew oraz wiele innych służy nam do kompletnego przygotowania szablonu wraz z opisem części i zestawieniem.

 

Biblioteka podstawowych konstrukcji wraz z formami odzieży

Konstrukcje mają charakter poglądowy, służą wyłącznie celom dydaktycznym i należy je zweryfikować pod względem wielkości dodatków konstrukcyjnych odpowiadających za luz odzieżowy. Należy nanieść zmiany wynikające z fasonu i przeznaczenia odzieży, oraz rodzaju materiału.

 

 

Praca z układem kroju

Przez nieograniczoną przestrzeń możemy stworzyć układ o każdym potrzebnym wymiarze, a nawet kilka układów w jednym pliku. Łatwe i przyjazne wstawianie elementów do układu kroju zgodnie z wcześniej wprowadzonymi parametrami do form wraz z opisem wydruku i form.

 

Dodatkowe narzędzia układania

Dodatkowe funkcje układania w układzie kroju pozwalają na dopasowanie elementów w układzie zgodnie z kierunkiem nitki prostej. Wykorzystując strzałki, docisk i sprawdzenie nałożeń tworzymy układ. Zachęcamy również do zapoznania się z aplikacją ZWNesting.

 

 

Wydruk na zwykłych drukarkach

zwtextile wydrukMożliwy wydruk do pliku PDF, na zwykłą drukarkę, na zwykły ploter i innych narzędzi. Format DXF/PDF/PLT widoczny jest dla większości urządzeń drukujących.

 

 

Dynamiczne Siatki konstrukcyjne

dynamiczne siatki kontrukcyjneFunkcjonalność obejmuje bibliotekę gotowych siatek konstrukcyjnych poszczególnych autorów. Dynamika rysunku polega na zmianach jego parametrów, po wprowadzeniu wartości liczbowych niezbędnych wymiarów. Wszystkie rysunki zostały utworzone na podstawie opracowań ze wskazaniem autora myśli technicznej i uszanowaniem jego pracy.

 

Instrukcja oprogramowania

instrukcja zwtextileBezpośrednio w programie jest dostępna pełna instrukcja aplikacji ZWTextile w formie pliku PDF, gdzie wyszczególnione są wszystkie funkcje programu i opis tworzenia projektu krok po kroku.

 

Wymiana plików z innymi rozwiązaniami

Podstawowym formatem wymiany plików w programie jest plik DWG oraz DXF. W najbliższym czasie zostanie wydany kolejny moduł do programu – ZWTextile Import, który wspomaga współpracę z innymi branżowymi rozwiązaniami umożliwiając import pliku DXF z plikiem RUL, który definiuje reguły stopniowania.

       

 

 

 

Kompatybilność: ZWCAD 2023 Pro
Branża: konstrukcja odzieży
Język nakładki:
 • polski
 • angielski
Rodzaj licencji: płatna