Wraz z ZWCAD posiadają Państwo klucz sprzętowy lub kod programowy.

Dla klucza sprzętowego potrzebny jest kod licencyjny. Kod ten możemy sprawdzić w prosty sposób wchodząc na stronę licencja.zwcad.pl

W taki sam sposób mogą Państwo sprawdzić wszelkie aktualizacje do posiadanej licencji, zarówno dla kodu licencyjnego jak i dla klucza sprzętowego.

Na powyższej stronie podany jest także sposób odczytania kodu posiadanej licencji.

Zachęcamy do pozostawienia anonimowej opinii - zajmie to tylko 20 sekund, a dla nas będzie cennym źródłem informacji.

Proszę kliknąć w obrazek poniżej, aby sprawdzić licencję.

 

Sprawdź teraz swoją licencję

Zobacz na rodzaje licencji

 

 

Jak działa kod licencyjny dla klucza licencyjnego?

ZWCAD po uruchomieniu odczytuje pewne dane z klucza sprzętowego (jeśli klucz jest włożony do komputera).

 

Dokładnie mówiąc odczytuje unikalny numer seryjny umieszczony w kluczu. Do klucza pasuje odpowiedni numer (kod) licencyjny.
Kod licencyjny wprawadzamy w programie ZWCAD. Po wprowadzeniu poprawnego kodu licencyjnego, ZWCAD zaczyna działać bez żadnych ograniczeń.

Jeśli nie podamy prawidłowego kodu licencyjnego, lub klucz będzie wyciągnięty z komputera ZWCAD będzie pracował w trybie testowym.

Reasumując - samo włożenie klucza do portu USB nie spowoduje odblokowania programu ZWCAD, jeśli na danym komputerze nigdy nie wprowadzaliśmy kodu licencyjnego.

Kod licencyjny jest inny dla każdej rocznikowej wersji ZWCADa.

 

Przykład 1.
Pytanie: "Mam ZWCAD 2009 z kluczem sprzętowym. Chcę wykupić aktualizację do wersji ZWCAD 2012. Czy muszę wymieniać klucz sprzętowy?"
Odpowiedź:
Nie, klucz pozostaje ten sam. Zmienia się tylko kod licencyjny. Inny kod licencyjny jest do wersji 2009 a inny do wersji 2012.

Przykład 2.
Pytanie: "Czy na każdym komputerze z osobna muszę sprawdzać kody licencyjne?"
Odpowiedź:
Nie, wystarczy tylko na jednym komputerze. ZWCAD odczytuje numer seryjny z klucza. Czyli na każdym komputerze ten numer będzie taki sam. Wystarczy tylko raz odczytać numer seryjny i sprawdzić kod licencyjny. Niemniej kod licencyjny będzie trzeba wprowadzić na każdym nowym komputerze. Kod licencyjny trzeba wprowadzić podczas pierwszego użycia klucza. Później kod licencyjny będzie już pamiętany (chyba, że zmienimy klucz sprzętowy).