Telekom

Producent: Telekom

Nowoczesna nakładka do projektowania dla branży telekomunikacyjnej

Telekom jest rozwijaną od wielu lat aplikacją dedykowaną dla projektantów telekomunikacyjnych, działającą aktualnie na ZWCAD Pro.

 

Pobierz teraz 

Telekom 2024 na ZWCAD 2024

Telekom 2022 na ZWCAD 2022

Telekom 2021 na ZWCAD 2021

Telekom 2020 na ZWCAD 2020.

Telekom 2019 na ZWCAD 2019.

Telekom 2018 na ZWCAD 2018.

Dokumentacja do aplikacji

 

 

Nakładka Telekom do działania wymaga programu CAD (do pobrania poniżej)

 

ZWCAD 2022 - Szybkość i nowe funkcje
ZWCAD to znakomita alternatywa dla znanego programu CAD. Obsługuje zarówno pliki DWG jak i DXF również w najnowszym formacie. Dostępna jest licencja komercyjna bezterminowa z dobrowolnymi aktualizacjami. Już teraz możesz pobrać program i pracować. 30 dni testów z pełną funkcjonalnością, a później program CAD zamieni się w szybką przeglądarkę plików z możliwością tworzenia rysunków do 1000 obiektów.  

Kupuję program Kupuję aktualizacje 
Pobierz ZWCAD 32bit Pobierz ZWCAD 64bit
 

 

Zwiększenie produktywności

Aplikacja została przygotowana z myślą o zaoszczędzeniu czasu oraz obniżeniu kosztów pracy projektanta / kreślarza przy wykonywaniu dokumentacji rysunkowej i zestawień.

Standaryzacja

Telekom pozwala na pełną standaryzację pracy zespołów projektantów i kreślarzy oraz zapewnia zgodność symboli z obecnie obowiązującymi normami branżowymi

Zawsze aktualne dane

Aplikacja skonstruowana jest w taki sposób, aby dane dotyczące projektów były zgromadzone w jednym miejscu - na rysunku.

Kompleksowe projektowanie sieci telekomunikacyjnej

Telekom umożliwia narysowanie sieci:

 • kanalizacji teletechnicznej
 • kabli miedzianych
 • sieci optotelekomunikacyjnych wraz z:
  • generatorem schematów optycznych wraz kolorowaniem włókiem i tub
  • elementami sieci FTTH
 • mikrokanalizacją
 • sieciami podwieszanymi

 

Generator schematów optycznych

Zawierający opcje różnych zakończeń, kolorowanie i numerowanie włókien

Opisy

Zautomatyzowany proces opisywania sieci umożliwia opisywanie elementów sieci za pomocą jednego polecenia. Aplikacja automatycznie rozpoznaje opisywany element dopasowując właściwy opis oraz warstwę. Nie ma potrzeby pamiętania nazwa i szukania bloków opisowych.

Wstawianie złącz i zakończeń

Wystarczy wybrać z menu symbol złącza / zakończenia i wskazać element nadrzędny, a aplikacja sama dopasuje warstwę, a także w wypadku złączy i części zakończeń wstawi automatycznie symbol za końcu linii symbolizującej przebieg kabla.

Warstwy

Każdy element sieci nanoszony jest na zdefiniowaną warstwę. Polecenia nanoszenia elementów sieci automatycznie tworzą właściwe warstwy - nie potrzebny jest szablon z warstwami.

Integracja ze środowiskiem CAD

Telekom integruje się ze środowiskiem CAD dodając do niego swoje polecenia zgrupowane w menu górnym oraz toolbarach. Polecania nanoszenia sieci są intuicyjne, pozwalają się skupić na projektowaniu, a nie na poleceniach programu CAD.
Telekom nie zmienia przy tym działania standardowych poleceń środowiska CAD.

 

Zestawienia

Edycja danych

Z poziomu modułu Zestawienia możliwa jest edycja danych bezpośrednio na rysunku. Zapewnia to jednorodność danych i wyklucza możliwość pomyłek poprzez edycję tylko w zestawieniach.

Raporty

Możliwy jest wykonanie raportów w postaci wydruku tabel, eksportu do popularnych formatów (pdf, jpg). Dodana jest także możliwość zapisu raportów w formacie XLS oraz XLSX.

Informacje o gminie

Moduł Zestawienia umożliwia przypisywanie informacji o gminach (na podstawie danych pozyskanych z systemu TERYT) do elementów sieci oraz wykonywanie zestawień obejmujące te dane.

 

 

Kompatybilność:
 • ZWCAD 2024 Pro
 • ZWCAD 2022 Pro
 • ZWCAD 2021 Pro
 • ZWCAD 2020 Pro
 • ZWCAD 2019 Pro
 • ZWCAD 2018 Pro
Branża: telekomunikacja
Język nakładki: polski
Rodzaj licencji: płatna