Linia to odcinek narysowany pomiędzy dwoma punktami. Pomimo, iż narzędzie rysowania linii pozwala na rysowanie ciągłe, to każda stworzona linia zostaje osobnym obiektem, w odróżnieniu np. od polilinii.
Kąt - po wpisaniu litery K możemy określić kąt linii,
Długość - po wpisaniu litery D możemy określić długość linii,
Zamknij - po wpisaniu litery Z zostanie poprowadzona linia z ostatniego wskazanego punktu do pierwszego - tam gdzie rozpoczynaliśmy rysowanie pierwszego segmentu linii,
Cofaj - po wpisaniu litery C cofniemy ostatnią operację rysowania.
Uwaga. Wpisywane litery będą pojawiać się w linii poleceń i należy zatwierdzić je enterem.
Przykłady:
Narysowanie linii od punktu o współrzędnych X=100, Y=150 Wybieramy polecenie, a w pasku poleceń zamiast wskazywać pierwszy punkt wpisujemy 100,150 i zatwierdzamy enterem.
Narysowanie linii o długości 200 w kierunku, gdzie jest kursor. Wybieramy polecenie, wskazujemy pierwszy punkt, ustawiamy kursor w pożądanym kierunku i wpisujemy w linii poleceń 200 i zatwierdzamy enterem,
Narysowanie linii o wspołrzędnych X=200, Y=150 względem ostatnio wskazanego punktu. Wybieramy polecenie, wskazujemy pierwszy punkt, w linii poleceń piszemy @200,150. @ oznacza właśnie odległość względną (względem ostatniego punktu).
Narysowanie linii o długości 300 pod kątem 17°. Wybieramy polecenie, wskazujemy pierwszy punkt, w linii poleceń piszemy @300<17.
Przykładowy film pokazujący kilka sposobów rysowania linii.