Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Podział stali. Porównanie oznaczeń starych i nowych.

Stal jest stopem żelaza z węglem i innymi pierwiastkami, który został przerobiony plastycznie i ewentualnie obrobiony cieplnie. Jeżeli stop został odlany do odpowiedniej formy (piaskowej lub metalowej) i tam skrzepł, to taki materiał nazywa się staliwem.

Jak wydłużyć linie do innego obiektu?

Na poniższym rysunku pokazano jak można w łatwy sposób wydłużyć wszystkie linie do zewnętrznego profilu. W celu wydłużenia linii, potrzebujemy uruchomić funkcję extend. Po uruchomieniu funkcji, pojawia się pytanie o wskazanie krawędzi ograniczających, zaznaczamy wszystkie elementy i klikamy ENTER. W drugim etapie jest prośba o zaznaczenie obiektów do wydłużenia. Zaznaczamy oknem wszystkie linie, które chcemy wydłużyć i klikamy ENTER. Efekt można zobaczyć na poniższym rysunku.

Jak dodać tolerancję do wymiaru?

Po utworzeniu wymiaru, zaznaczamy go i w pasku właściwości rozwijamy w drzewie: Tolerancja. W polu Wyświetlanie tolerancji wybieramy Odchyłka i w polu Dolna i Górna odchyłka określamy tolerancję.