Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Wyznaczenie wskaźników wytrzymałości na zginanie i momentów bezwładności

Wskaźniki wytrzymałości przekroju na zginanie - iloraz geometrycznego momentu bezwładności względem osi obojętnej przez odległość skrajnego włókna przekroju od tej osi.

Wz=Iz / emax

Podział linii na odcinki o określonej długości

W celu podzielenia linii na odcinki o określonej długości, wpisujemy w pasku poleceń measure. Funkcja dostępna jest również w menu Rysuj->Punkt->Zmierz Potrzeba wskazać obiekt do podzielenia i określić długość segmentu. Po tej czynności zostanie wstawiona odpowiednia liczba punktów. Styl punktu można zmienić w menu Format->Styl punktu...

Jak wyłączyć podgląd podczas przełączania otwartych rysunków w ZWCAD+?

Przy otwartych co najmniej trzech rysunkach w zakładkach, można za pomocą Ctrl+Tab przełączać się między rysunkami z wykorzystaniem podglądu. W przypadku chęci przełączania się pomiędzy rysunkami bez użycia podglądu, potrzeba ustawić zmienną docswitchstyle na . Zmiana spowoduje, że rysunki przy użyciu Ctrl+Tab będą przełączane kolejno bez podglądu.