Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Jak zrobić maskę tła dla tekstu wielowierszowego?

Jeśli zajdzie potrzeba, zastosowania maski tła dla tekstu wielowierszowego mtext, to w czasie jego edycji, wystarczy kliknąć na strzałkę, obok przycisku OK. W rozwijanym menu wybieramy opcję Maska tła, w nowym oknie zaznaczamy Użyj maski tła i wybieramy kolor wypełnienia. Polecam wybór koloru z palety TrueColor, wtedy niezależnie od wyświetlanego koloru tła ekranu, wyświetlana maska tła będzie w tym samy kolorze.

Jak narysować dwusieczną kąta?

Jeśli mamy narysowane dwie przecinające się linie i chcemy szybko narysować dwusieczną kąta, to możemy użyć polecenia angdiv wpisując je w pasku poleceń. Pojawi się w kolejności prośba o wskazanie pierwszej i drugiej linii oraz punktu przecięcia tych linii. Długość dwusiecznej określamy przez wskazanie kursorem punktu końcowego.

Jak zarządzać atrybutami w blokach w ZWCAD+?

Bardzo często potrzebujemy w całym rysynku zmienić własności atrybutów znajdujących się w blokach. Do tego celu służy Menedżer atybutów bloków, który możemy uruchomić przez wpisanie w pasku poleceń menatr (_battman). W otwartym oknie, klikając dwa razy na poszczególny atrybut, mamy możliwość zmiany róznych opcji m.in. wartości domyślnej, opcji tekstu (m.in. stylu, wysokości, obrótu) oraz w zakładce właściwości mamy możliwość zmiany m.in warstwy, koloru. Po dokonaniu zmian, w całym rysunku dla danego bloku atrybuty powinny zostać zmienione.