Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Jak narysować koło zębate?

Zarsy zęba najczęściej jest ewolwentą. Konstrukcję ewolwenty metodą graficzną przedstawiliśmy w innym artykule tutaj.

Jak zarządzać atrybutami w blokach w ZWCAD+?

Bardzo często potrzebujemy w całym rysynku zmienić własności atrybutów znajdujących się w blokach. Do tego celu służy Menedżer atybutów bloków, który możemy uruchomić przez wpisanie w pasku poleceń menatr (_battman). W otwartym oknie, klikając dwa razy na poszczególny atrybut, mamy możliwość zmiany róznych opcji m.in. wartości domyślnej, opcji tekstu (m.in. stylu, wysokości, obrótu) oraz w zakładce właściwości mamy możliwość zmiany m.in warstwy, koloru. Po dokonaniu zmian, w całym rysunku dla danego bloku atrybuty powinny zostać zmienione.

Jak dodać tolerancję do wymiaru?

Po utworzeniu wymiaru, zaznaczamy go i w pasku właściwości rozwijamy w drzewie: Tolerancja. W polu Wyświetlanie tolerancji wybieramy Odchyłka i w polu Dolna i Górna odchyłka określamy tolerancję.