Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Jak ustawić widok z góry?

Jeśli mamy obrócony model w przestrzeni np. funkcją Orbita 3D i chcemy ustawić widok tego modelu prostopadle do ekranu, to wystarczy z menu wybrać Widok->Widoki 3D->Góra. Po użyciu tej funkcji rysunek powinien być ustawiony prostopadle do ekranu.

 

Jak ustawić własny profil?

W przypadku potrzeby ustawienia własnego profilu np. w celu przeniesienia ustawień po przeinstalowaniu programu, potrzeba wpisać w pasku poleceń opcje (_options). Na zakładce Profile, trzeba kliknąć Dodaj i wpisać nazwę profilu np. nowy_profil. Po tej czynności zaznaczamy utworzony profil i klikamy na Ustaw aktualne. Zaznaczony profil zapisujemy do pliku przez kliknięcie Eksportuj. Otworzy się okno, w którym określamy nazwę profilu np. nowy_profil i klikamy Zapisz. Po przeinstalowaniu programu, w tym samym oknie, po kliknięciu Importuj, mamy możliwość zaimportowania zapisanych wcześniej ustawień. Jeśli chcemy, aby nasz profil ładował się podczas uruchomienia programu, potrzebujemy we właściwościach skrótu ZWCAD na pulpicie, w polu element docelowy, zamiast nazwy profilu "Default", wpisać nazwę naszego profilu np. nowy_profil.

Jak przyciąć linie do innego obiektu?

Na poniższym rysunku pokazano jak można w łatwy sposób uciąć wszystkie linie do innego obiektu. W celu przycięcia linii, potrzebujemy uruchomić funkcję trim. Po uruchomieniu funkcji, pojawia się pytanie o wskazanie krawędzi tnących, zaznaczamy wszystkie elementy i klikamy ENTER. W drugim etapie jest prośba o zaznaczenie obiektów do ucięcia. Zaznaczamy oknem wszystkie linie, które chcemy przyciąć i klikamy ENTER. Efekt można zobaczyć na poniższym rysunku.