biuro@zwcad.pl

Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Jak skopiować cechy kreskowania?

Jeśli w rysunku mamy już zakreskowany jakiś element i chcemy, aby inny obiekt miał zastosowane identyczne kreskowanie (wzór, skala, kąt), to potrzebujemy wpisać w pasku poleceń funkcję Kreskuj (_hatch). W oknie kreskowania klikamy na dwie strzałki obok przycisku Pomoc, pojawią się dodatkowe opcje. Klikamy na Właściwości dziedziczone (Kopiuj cechy),  potrzebujemy wskazać istniejące kreskowanie oraz wewnętrzyny punkt obiektu na którym to kreskowanie ma być zastosowane. Klikamy ENTER i zamykamy okno przez przycisk OK.

Odszukiwanie plików zapasowych oraz tymczasowych

Jeśli z jakiś powodów utracimy plik dwg lub dane w nim zawarte, w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać plików z rozszerzeniem bak. Jeśli opcja "Twórz kopie przy każdym zapisie" nie została wyłączona, to pliki te bedą znajdować się w tej samej lokalizacji co zapisywane pliki dwg. Wystarczy zmienić rozszerzenie z bak na dwg, otworzyć plik i sprawdzić czy znajduje się w nim wszystko.

Jeśli nie udaje się odszukać plików bak, to można odszukać pliki sv$, które domyślnie znajdują z się katalogu tymczasowym. Dokładną ścieżkę można zobaczyć wybierając z menu Narzędzia->Ustawienia->zakładka Pliki->Ścieżka dostępu plików tymczasowych.
W tej lokalizacji szukamy plików po nazwie lub po dacie. Zmieniamy rozszerzenie sv$ na dwg, otwieramy i sprawdzamy.

Jak wyłączyć dynamiczne podpowiedzi w ZWCAD+?

Dynamiczne podpowiedzi (DYN) pojawiające sie obok kursora w ZWCAD+ 2012, można wyłączyć przez wpisanie w pasku poleceń zwcmdline i ustawić wartość na . Od tego momentu, będzie można wpisywać polecenia w pasku poleceń bez podpowiedzi.