Baza wiedzy o ZWCAD i nie tylko.

pomoc zdalna

Warto sprawdzić, czy ktoś przed Państwem miał podobny problem, oraz sposób jego rozwiązania.

Proszę wpisać w polu szukaj słowo, które jest związane z problemem, i nacisnąć klawisz ENTER. Następnie zostaną wyszukane wszystkie artykuły zawierające wpisane słowo kluczowe.
Wystarczy kliknąć w artykuł, aby się otworzył.

Być może baza wiedzy wyglląda obecnie niiezbyt okazale, ale będziemy ją dynamicznie rozwijać na podstawie Państwa pytań.

Oto lista kategorii w bazie wiedzy:

Losowe artykuły z bazy wiedzy

Jak ustawić własny profil?

W przypadku potrzeby ustawienia własnego profilu np. w celu przeniesienia ustawień po przeinstalowaniu programu, potrzeba wpisać w pasku poleceń opcje (_options). Na zakładce Profile, trzeba kliknąć Dodaj i wpisać nazwę profilu np. nowy_profil. Po tej czynności zaznaczamy utworzony profil i klikamy na Ustaw aktualne. Zaznaczony profil zapisujemy do pliku przez kliknięcie Eksportuj. Otworzy się okno, w którym określamy nazwę profilu np. nowy_profil i klikamy Zapisz. Po przeinstalowaniu programu, w tym samym oknie, po kliknięciu Importuj, mamy możliwość zaimportowania zapisanych wcześniej ustawień. Jeśli chcemy, aby nasz profil ładował się podczas uruchomienia programu, potrzebujemy we właściwościach skrótu ZWCAD na pulpicie, w polu element docelowy, zamiast nazwy profilu "Default", wpisać nazwę naszego profilu np. nowy_profil.

ZWCAD i Windows 8, 8.1, 10

Sterownik klucza USB do Windows 8, 8.1, 10 dla ZWCAD i ZWCAD+

Jak skopiować obiekty z zachowaniem współrzędnych?

Po zaznaczeniu obiektów w pierwszym rysunku, klikamy prawy przycisk myszy i wybieramy Kopiuj z punktem bazowym. W pasku poleceń określamy punkt bazowy np. 0,0. W drugim rysunku klikamy prawy przycisk myszy i wybieramy Wklej do oryginalnych współrzędnych.