Niedawno została przygotowana nowa wersja programu BiK, która współpracuje z nowymi wersjami platform CAD - ZWCAD 2018, ZWCAD 2019 oraz AutoCAD.
Program dobrze współpracuje z nowymi wersjami systemów CAD, oraz posiada pełne wsparcie dla najnowszych systemów operacyjnych.
Przygotowano nowy wygląd większości ikon, poprawiono czytelność i „ostrość” kształtów, ujednolicono kolorystę pomiędzy modułami, wszystko przy zachowaniu podobieństwa do poprzednich znaków graficznych w menu. Ułatwiony jest przez to również dostęp do poleceń (bez rozwijania meny kaskadowego).
W ZWCAD Classic mamy możliwość pracy z menu klasycznym.
Rozpoczęcie pracy z programem jest sprawne - jeszcze szybsze pierwsze uruchomienie i szybsza praca programu. Nowe wersje platform CAD i wprowadzone modyfikacji, dały możliwość równoległej pracy na kilku plikach DWG w jednej sesji programu (w kolejnych zakładkach).
Na rysunku poniżej pokazano „odświeżony” wygląd okien dialogowych.
W obecnej wersji jest dostępnych 9 makr definicji elementów konstrukcji żelbetowych:
- attyka
- ściana oporowa
- stopa
- ława
- wieniec
- schody
- belka
- słup
- naroże
- W module BiK-Stal dodano rysowanie szyn w przekroju i 4 widokach oraz polecenie do ich opisania oraz tworzenia zestawień.
Dodatkowo wprowadzono nowe funkcjonalności:
- rysowanie spadków
- definiowanie skarp
- wstawienie „samodzielnej” szpilki opisowej do okiem
Wersja 9 programu BiK w pełni wykorzystuje możliwości systemów platformowych CAD i najnowszych systemów operacyjnych.
Dopracowanie czytelności i wyglądu ikon w menu „wstążkowym” ułatwia pracę, zwiększa czytelność rozlokowania poleceń. Nowy rozkład ikon w panelu (obok siebie), tworzy zestawienia poleceń, których funkcjonalność dotyczy tych samych elementów. Te cechy nowej wersji programu BiK zostaną zapewne docenione przez użytkowników.