• ZWCAD Edu
  ZWCAD Edu

  Darmowa licencja edukacyjna ZWCAD Licencja dla uczniów i studentów jest...

 • Twoja licencja ZWCAD
  Twoja licencja ZWCAD

  Wraz z ZWCAD posiadają Państwo klucz sprzętowy lub kod programowy. Dla klucza...

 • Wsparcie i sterowniki
  Wsparcie i sterowniki

  Staramy się wspierać Państwa zarówno przed zakupem programu jak i później....

 • Biuletyn ZWCAD
  Biuletyn ZWCAD

  Bądź zawsze na bieżąco - zapisz się do biuletynu.

 • ZWCAD 2023

  Poznaj ulepszenia w wydajności, funkcjonalności i modelowaniu 3D

 • Wersje branżowe
  Wersje branżowe

  Programy dedykowane dla architektów i mechaników.

 • Nakładki branżowe

  Zwiększenie funkcjonalności bazowego CADa.

 • ZW3D

  Zintegrowany profesjonalny system CAD/CAM.

zapytanie ofertowe cadZapytanie ofertowe

Otrzymaj ofertę dopasowaną do swoich potrzeb. Chętnie doradzimy w wyborze oprogramowania i rozwiejemy wątpliwości. 

Prosimy o pozostawienie danych kontaktowych a nasi eksperci postarają się spełnić Państwa oczekiwania.

Referencje zwcadWybrane referencje

ZWCAD w firmie, która produkuje szkło dla budownictwa - Q4GLASS, ZWCAD i ZWTraffic przy projektach oraganizacji ruchu drogowego, ZWCAD wykorzystywany przy projektach sieci wodociągowych oraz przy konstrukcji hal przemysłowych, magazynowych i handlowych.

Programy CAD na YouTubeKanał YouTube

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością naszego kanału na YouTube. Cyklicznie publikujemy filmy pokazujące funkcjonalność naszych programów CAD. Filmy poukładane są tematycznie, na przykład kurs ZWCAD 2022 - zobacz jak łatwo rozpocząć rysowanie.

szkolenie zwcad

Programy wspomagające projektowanie są dzisiaj nieodłącznym narzędziem pracy inżynierów, projektantów, architektów – jednym słowem ludzi którzy na co dzień zajmują się tworzeniem dokumentacji technicznej. Jednym z takich programów, dostępnych w języku polskim, jest ZWCAD firmy ZWSOFT. Mnogość dostępnych narzędzi sprawia, iż projektowanie w nim ograniczone jest wyłącznie wyobraźnią twórców i możliwościami technologicznymi wykonawców. Niestety jest jeden „kamyczek w ogródku” wszystkich programów wspomagających projektowanie – każdy z nich jest tylko tak dobry jak obsługujący go człowiek. Innymi słowy bardzo ułatwiają one proces tworzenia, ale nie zastąpią fachowej wiedzy popartej doświadczeniem.

Niniejszy podręcznik powstał z myślą o osobach dopiero rozpoczynających swoją przygodę z programami CAD-owskimi, stąd też znajduje się w nim dużo opisów w sposób możliwie najprostszy wyjaśniających kulisy pracy z programem. Wychodząc z założenia, że ma to być książka techniczna a nie powieść, owe opisy starałem się stworzyć tak, aby zawierały jak najwięcej treści i jak najmniej tekstu.

Materiał dydaktyczny przedstawiony w poszczególnych rozdziałach tych ćwiczeń jest ściśle ze sobą powiązany, tzn. każdy nowy rozdział jest kontynuacją poprzednich – w ten sposób drogi Czytelniku samodzielnie tworzysz dokumentację techniczną od postawienia pierwszej kreski aż po wypełnienie tabelki rysunkowej. Wybór takiego układu ćwiczeń wynika z przekonania, iż przedstawienie ogromnej ilości wiedzy w postaci omówienia wszystkich dostępnych funkcji i ich opcji bez praktycznego zastosowania jest podobne do nauki jazdy samochodem w garażu – kursant będzie wiedział co do czego służy ale nie będzie potrafił samodzielnie prowadzić auta. Stąd też w sposób praktyczny przedstawione są te narzędzia, które pozwolą Ci podjąć samodzielną pracę, a różne tajniki i niuanse programu poznasz samodzielnie lub z pomocą bardziej doświadczonych kolegów.

 

Aby rozpocząć naukę w programie ZWCAD proszę pobrać jedną z wersji testowych i zainstalować ją na komputerze.

 

ZWCAD PL 32bit lub ZWCAD PL 64bit

 

Działa ona przez 30 dni i jest w pełni funkcjonalna (wszystkie opcje działają, nie ma ograniczenia co do wielkości otwieranych i zapisywanych plików). Aby ją pobrać i zainstalować nie trzeba podawać swoich danych osobowych, i nie trzeba jej rejestrować. Wersję testową można instalować na dowolnej liczbie komputerów w domu lub w biurze. Po okresie 30-tu dni nie jest wymagana deinstalacja programu ZWCAD. Po upływie okresu testowego zablokowana zostaje możliwość zapisu pliku. W okresie testowym, i po jego upływie program może być użytkowany na komputerach komercyjnych.

Klikając na linki w menu po lewej stronie można otworzyć odpowiedni rozdział samouczka.