ZW3D jest zintegrowanym systemem CAD/CAM służącym do modelowania 3D, projektowania form i generowania obróbek na maszyny numeryczne, co daje inżynierom łatwe w użyciu i wydajne narzędzie. 

 

Już teraz możesz pobrać program CAD i pracować. 30 dni testów z pełną funkcjonalnością.

 

 

Pięć powodów dla których warto zamienić 2D na ZW3D:

1. Projektuj części szybciej i lepiej wykorzystując ZW3D

Projektowanie złożonej geometrii w CAD 2D może być trudnym zadaniem dla użytkowników. Jeżeli zamiast tego użyjesz modelowania 3D zauważysz, że może to być bardziej wydajne a tym samym unikniesz wielu pomyłek. Dzięki ZW3D możesz w prosty sposób zobrazować każdy skomplikowany projekt i wyeliminować nieporozumienia wynikające z interpretacji rysunków 2D. Dzięki prototypom w postaci modeli 3D można sprawdzić projekt, zaoszczędzić czas i środki do ich produkcji.

2Dto3D-2

2Dto3D-32Dto3D-1

 

 

2. W prosty sposób projektuj parametrycznie

W porównaniu z CAD 2D, ZW3D pozwala na szybsze i łatwiejsze zmiany w Twoim projekcie. We w pełni parametrycznym systemie jakim jest ZW3D, możliwe jest wprowadzanie zmian poprzez podwójne kliknięcie na wymiarach podczas dostosowywania kształtu modelu. W związku z tym, złożenia i dokumentacja 2D będą automatycznie aktualizowane. Nie musisz tracić czasu na ponowne wykonywanie rysunków 2D.

2Dto3D-5 polish

 

3. Lepsza prezentacja projektu za pomocą wizualizacji 3D

Nie ma wątpliwości, że rysunek 3D pozwala na znacznie lepszą prezentację projektu, zwłaszcza użytkownikom nie znającym środowisk CAD. Dzięki środowisku 3D możesz w łatwy sposób przekazywać swoje intencje projektowe partnerom i klientom. Z ZW3D możesz przyspieszyć i usprawnić komunikację oraz przekaz informacji.

3DVisualizedesigns

 

4. Wykrywanie kosztownych błędów na etapie projektowania

Podczas korzystania z rysunków 2D mogą pojawiać się liczne problemy na etapie produkcji. Wykorzystanie modeli 3D pomaga na wcześniejsze wykrywanie błędów. Błędy można wykryć podczas symulacji pracy złożenia. Dzięki modelom 3D każde złożenie może być zasymulowane, zwizualizowane i przeanalizowane jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Modele 3D są również niezbędne w celu określenia ilości materiału potrzebnego do produkcji.

Podczas procesu projektowania sprawdzanie kolizji i inne narzędzia pomocnicze pomagają projektantom zweryfikować części i sprawdzić poprawność złożenia.

  • Sprawdzenie przenikania pomiędzy komponentami w złożeniu za pomocą funkcji wykrywania przenikania. Istnieje możliwość sprawdzenia objętości obszaru przenikania.
  • Użycie funkcji przekroju pozwala na wizualizację przenikania kształtów w jednej części lub pomiędzy komponentami w złożeniu.
  • Funkcja przeciągania pomaga projektantom w sprawdzeniu ruchu w ich projektach.

2Dto3D-13

 

5. Naucz się ZW3D w 3 godziny!

ZW3D posiada łatwy w użyciu wstążkowy interfejs. Projektanci mogą w 3 godziny opanować większość narzędzi do modelowania.

  • Wstążkowy interfejs i przyjazne wskazówki pomagają użytkownikom postawić pierwsze kroki.
  • Menu, pojawiające się po wciśnięciu prawego przycisku myszy, posiada przydatne narzędzia w zależności od środowiska i wybranych obiektów.
  • Wbudowane samouczki Pokaż-I-Powiedz przyspieszają naukę.

2Dto3D-14 polish