Programy CAD - jak wybrać odpowiedni?

Ostatnia aktualizacja:

Projektowanie CAD (ang. Computer Aided Design), czyli projektowanie wspomagane komputerowo, zwane też przez niektórych grafiką inżynierską, przeniosło ręczne tworzenie produktów za pomocą ołówka i kartki papieru w zupełnie nowy wymiar świata wirtualnego. Tym samym przyczyniło się do szybszego i sprawniejszego projektowania nowych produktów oraz skrócenia czasu, który potrzebny jesy na wprowadzenia produktów na rynek. Cyfryzacja ciągle idzie do przodu, co oznacza, że przed nami świat jeszcze bardziej wirtualny.

Wybranie odpowiedniego oprogramowania CAD dla firmy może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość tego typu rozwiązań na rynku. Właściwe dopasowanie rozwiązania do wymagań i potrzeb ma ogromny wpływ na jakość i szybkość pracy całego zespołu, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na efektywność działania firmy. Poniżej znajdziesz cechy programu, które należy rozważyć.

Jeśli chcesz od razu przejść do oprogramowania CAD, który spełni wszystkie Twoje wymagania, sprawdź ZWCAD, który dostępny jest tutaj:

ZWCAD 2023

Spis treści
1. Kompatybliność
2. Łatwość obsługi
3. Wydajność projektowania
4. Możliwości API
5. Budżet
6. Pomoc techniczna


1. Kompatybilność

Należy rozpatrzyć kompatybilność:

  • plików, których używamy – wymiana danych między projektantami lub zespołami powinna odbywać się płynnie, stąd niezwykle ważne, aby program obsługiwał formaty plików używanych w firmie i przez partnerów (najpopularniejszymi formatami danych są DWG, DXF i DWF) w najnowszych wersjach – np. DWG 2018,
  • sprzętu, na którym pracujemy – zanim kupimy program, zastanówmy się na jakim komputerze będziemy pracować – jeśli będzie to laptop lub starszy sprzęt, dobrze jest wybrać takie rozwiązanie CAD, które nie wymaga dużej mocy obliczeniowej, np. ZWCAD+ do płynnej pracy potrzebuje jedynie 1GB pamięci RAM.

oprogramowanie wspomagane komputerowo wersja produktów

2. Łatwość obsługi

Na ile swobodnie poruszasz się w środowisku CAD? Interfejs to kluczowy element komunikacji między użytkownikiem a programem. Wybranie programu o przyjaznym, intuicyjnym interfejsie pozwoli na szybki start, a jeśli już go znasz, oszczędzi to Twój czas.

Interfejs ZWCAD+ jest prosty i łatwy w obsłudze, dzięki czemu nawet początkujący użytkownik odnajdzie się bez problemu.

3. Wydajność projektowania

Programy do projektowania CAD w większość zawierają te same lub podobne funkcje, jednak różnice tkwią w szczegółach – szybkości lub wygody działania. Funkcje takie jak porównywanie rysunków czy seria narzędzi Smart w ZWCAD+ oszczędzają użytkownikom czas, zwiększając tym samym wydajność pracy.

4. Możliwości API

Eksportowanie i importowanie danych projektów CAD między różnymi programami to częsta sytuacja, tak samo jak wykorzystanie nakładek branżowych – wszystko to jednak wymaga kompatybilności silnika aplikacji z wieloma bibliotekami. Warto wybrać rozwiązanie, które umożliwi instalowanie dodatkowych narzędzi, nakładek oraz obsługuje popularne środowiska. W ZWCAD+ dostępne są API: LISP, VBA, ZRX, .NET, SDS, które są wysoce kompatybilne z LISP, VBA, ARX, .NET i ADS programu AutoCAD.

5. Budżet

Ile możesz zainwestować – ile warto zainwestować? Jak pokazują badania, projektanci na co dzień wykorzystują tylko 80% funkcji programów CAD, warto więc wybrać rozwiązanie, które spełnia Twoje realne potrzeby. Niektóre programy do projektowania CAD oferują potężne możliwości, lecz często są poza zasięgiem cenowym – wybranie tego, czego naprawdę potrzebujemy pozwoli na szybki zwrot z inwestycji

6. Pomoc techniczna

Projektowanie z reguły przebiega sprawnie, jednak czasem może się zdarzyć, że napotkasz na problem, z którym nie będziesz mógł sobie poradzić. W takich przypadkach przychodzi z pomocą obsługa techniczna – sprawdź czy jest ona dostępna i na jakich zasadach działa. Na pomocy technicznej ZWCAD+ możesz zawsze polegać.

Jesteś zainteresowany programem ZWCAD? Zachęcamy do pobrania darmowej wersji próbnej naszego programu!

ZWCAD 2023


ZWCAD to szereg korzyści dla Ciebie i Twojego zespołu. Otrzymujesz od nas 30 dni bezpłatnego testowania naszego oprogramowania CAD bez żadnego ograczenia. W trakcie tych 30 dni korzystasz z pełnej listy funkcjonalności, dzięki czemu masz możliwość dokładnego poznania ZWCAD i jego możliwości jeszcze przed zakupem. Po bezpłatnym okresie testowym, program zamienia się w przeglądarkę plików DWG i DXF, w którym stworzysz rysynki do maksymalnie tysiąca obiektów, co oznacza, że nie mussiz usuwać aplikacji ze swojego komputera!

Zapraszamy do użytkowania naszego oprogramowania ZWCAD wszystkich użytkowników programów CAD - od projektantów wszelkiego rodzaju instalacji, aż po projektantów ubrań czy infrastruktury drogowej. Nasz program pozwala na szybką i efektywną pracę w oparciu o projektowanie wspierane komputerowo. ZWCAD jest wciąż rozwijany. Z roku na rok pojawiają się nowe aktualizacje programu, a także branżowe nakładki ułatwiające pracę profesjonalistów. Jeśli podczas tworzenia modeli w 3D napotkasz problem - nasz dział wsparcia technicznego chętnie Ci pomoże.

 

Co zyskasz, wybierając ZWCAD 

- Wieczysta licencja oraz możliwość aktualizacji do najnowszej wersji.
- Ławy w obsłudze i intuicyjny interfejs, który usprawnia pracę i jest bezproblemowy nawet dla początkujących użytkowników.
- Dwie wersje do wyboru - 32 i 64 bit - wersja 64-bit pozwala na pracę z większymi projektami. Wersje mogą być zmieniane wedle potrzeb osoby użytkującej.
- Kilka wersji językowych - możliwość zmiany wersji językowej w ramach jednej licencji.
- Pomoc techniczna - ZWCAD zapewnia wsparcie projektantom oraz daje możliwość odbycia szkolenia z podstaw obsługi programu.
- Obsługa popularnych formatów - kompatybilność z innymi programami CAD w zakresie formatu DWG i DXF.
- Nakładki branżowe do wyboru - z nakładkami branżowymi, np.  ZWCAD Architecture i ZWCAD Mechanical, ZWCAD Traffic dopasujesz swój bazowy program CAD do swojej branży i zwiększysz jego funkcjonalność.
- Elastyczne licencjonowanie - licencja sieciowa powyżej 5 stanowisk, oznacza to, że program może być zainstalowany na wszystkich komputerach w biurze.
- Certyfikat legalności - wraz z programem dostarczony zostaje certyfikat legalności ZWCAD.