Mamy przyjemność poinformować o rozpoczęciu współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie – szkołą, która kształci specjalistów dla przemysłu gazowniczego i wiertniczego w Polsce. Razem z producentem programu ZWCAD+, firmą ZWCAD Design, będziemy wspierać projekty edukacyjne i badawcze poprzez udostępnianie licencji na oprogramowanie CAD. Wyposażenie szkoły w stanowiska do pracy w ZWCAD+ oraz ZWCAD Mechanical umożliwi kształcenie wykwalifikowanych absolwentów, którzy odniosą sukces na rynku polskim i zagranicznym.

ZSP nr 4 w Krośnie to jedyna na południu Polski szkoła wyspecjalizowana w branży gazowniczej i wiertniczej, przygotowująca młodzież i dorosłych do pracy w branży.

 

zwcad zsp 00

 

Dlaczego właśnie ZWCAD+ i ZWCAD Mechanical

Kadra ZSP nr 4 w Krośnie to specjaliści biegle wykorzystujący program AutoCAD – dzięki wielu podobieństwom, zmiana na ZWCAD+ będzie więc dla nich naturalna i bezproblemowa. Intuicyjny interfejs oraz łatwe w użyciu funkcje pozwolą również studentom bez przeszkód poruszać się w programie.

Nowa podstawa programowa nauczania dla przedmiotów technicznych wymaga znajomości obsługi komputera oraz oprogramowania CAD, a studenci zobowiązani są do sporządzania projektów do egzaminów końcowych. ZWCAD+ umożliwi studentom projektowanie map podczas zajęć geologii, natomiast ZWCAD Mechanical będzie przydatny w dziedzinach konstrukcji mechanicznych i ślusarstwa.

 

Zastosowanie oprogramowania na lekcjach

Dzięki szerokiemu wachlarzowi funkcji, ZWCAD+ i ZWCAD Mechanical mogą być z powodzeniem stosowane w wielu dziedzinach, takich jak górnictwo, wiertnictwo, konstrukcje maszyn oraz wielu innych. Jak wspomniał Pan Jerzy Michelis, administrator ZSP nr w Krośnie, ZWCAD+ i ZWCAD Mechanical przynoszą wiele korzyści dla studentów i nauczycieli - dzięki prostocie obsługi programów, nauczanie stanie się łatwiejsze, a studenci szybciej przyswoją wiedzę.

 

zwcad zsp 01

 

Wraz z ZWCAD Design będziemy kontynuować współpracę z ZSP nr 4 w Krośnie, która pozwoli na lepsze poznanie wymagań użytkowników polskiego przemysłu oraz opracowanie kolejnych ulepszeń technologicznych CAD.