biuro@zwcad.pl

ZWCAD od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością.

Jedną z wielu zalet tego programu do projektowania jest możliwość łatwej zmiany stanowiska komputerowego w ramach nawet jednej licencji.

Jednak sposoby licencjonowania zmieniają się. W 2005 roku, gdy był dostępny ZWCAD 2005, klucz sprzętowy USB był praktycznie jedynym sposobem zabezpieczenia tego programu CAD. Klucze sprzętowe były dostępne dla licencji jednostanowiskowej oraz sieciowej. Kody programowe natomiast były przypisane do konkretnego stanowiska i nie można było przenieść licencji z jednego komputera na drugi.

 

Rok 2009 - nowy rodzaj kodu programowego

Kilka lat później w 2009 roku w ZWCAD 2009 producent programu wprowadził nowy sposób licencjonowania za pomocą kodów licencyjnych zarówno dla wersji jednostanowiskowej jak i sieciowej. Od tego momentu było można łatwo zmieniać stanowiska pracy - przenosić licencje z jednego komputera na drugi. Było to olbrzymie ułatwienie dla użytkowników programu. 

Z biegiem lat kod licencyjny stawał się coraz bardziej popularny, a klucz USB był rzadziej wybierany. Zaobserwowaliśmy również, że obecni użytkownicy coraz częściej wymieniają zakupione kiedyś klucze USB na kody licencyjne przy okazji aktualizacji.

 

Dzisiaj

Obecnie użytkownicy wybierają najchętniej licencję zabezpieczoną kodem programowym – w formie jednostanowiskowej lub sieciowej z uwagi na elastyczność wykorzystania i brak ryzyka utraty licencji (jak w wypadku zagubienia klucza USB).

Licencje w formie kodów programowych są wygodnym w użytkowaniu oraz bezpiecznym rozwiązaniem. Ich zdecydowaną zaletą jest możliwość dostarczenia licencji Klientom znacznie szybciej niż licencji w formie fizycznego klucza USB. Jest to istotne dla wielu użytkowników, którzy po przetestowaniu programu chcieliby bezzwłocznie kontynuować pracę w tym programie do projektowania.

 

W 2005 praktycznie zdecydowana większość licencji była powiązana z kluczem sprzętowym, teraz proporcja jest całkowicie odwrotna. W innych krajach klucz USB stanowi już raczej ciekawostkę.

 

W efekcie ZWSOFT z roku na rok zmniejszał zamówienia kluczy sprzętowych na potrzeby programu, co spowodowało, że cena jednostkowa klucza wzrosła. W wyniku tego producent ZWCADa zadecydował, że klucz sprzętowy będzie dostępny jedynie jako płatna opcja.

 

Z dniem 1 października 2019 wprowadzone zostaną zmiany w dostawie nowych licencji programu ZWCAD.

Domyślnym rozwiązaniem przyjmowanym do realizacji będą licencje na kodach programowych. Licencje programowe zarówno w formie jednostanowiskowej oraz sieciowej dostarczane będą elektronicznie wraz z linkiem do pobrania programu.

Użytkownicy którzy preferują licencję w formie klucza USB będą mogli nabyć ją dodatkowo odpłatnie wraz płytą DVD oraz pudełkiem.

 

 

Tak było do 30-09-2019 Tak będzie od 01-10-2019
Licencjonowanie kluczem USB Klucz USB W cenie programu Wszystkie elementy będą dostępne w pakiecie jako opcja dodatkowo płatna.
Pudełko
Nośnik CD lub DVD
Licencjonowanie kodem programowym Kod programowy W cenie programu W cenie programu
Pudełko Pudełko i nośnik będą dostępne w pakiecie jako opcja dodatkowo płatna.
Nośnik CD lub DVD
 

 

ZWCAD Package Pudełko i nośnik instalacyjny do ZWCADa.