Telekom

Kategoria: Telekomunikacja
Producent: Telekom
Cena: 3 450,00 zł netto

Nowoczesne nakładka do projektowania dla branży telekomunikacyjnej

Telekom jest rozwijaną od wielu lat aplikacją , dedykowaną dla projektantów telekomunikacyjnych, działającą aktualnie na ZWCAD+ 2015, ZWCAD Classic i ZWCAD 2018 Pro.

 

Pobierz teraz 

Telekom 2018

Nakładka do działania wymaga ZWCAD 2018

ZWCAD 2018 PL 32bit  ZWCAD 2018 PL 64bit

 

Zwiększenie produktywności

Aplikacja została przygotowana z myślą o zaoszczędzeniu czasu oraz obniżeniu kosztów pracy projektanta / kreślarza przy wykonywaniu dokumentacji rysunkowej i zestawień.

Standaryzacja

Telekom pozwala na pełną standaryzację pracy zespołów projektantów i kreślarzy oraz zapewnia zgodność symboli z obecnie obowiązującymi normami branżowymi

Zawsze aktualne dane

Aplikacja skonstruowana jest w taki sposób, aby dane dotyczące projektów były zgromadzone w jednym miejscu - na rysunku.

Kompleksowe projektowanie sieci telekomunikacyjnej

Telekom umożliwia narysowanie sieci:

  • kanalizacji teletechnicznej
  • kabli miedzianych
  • sieci optotelekomunikacyjnych wraz z:
    • generatorem schematów optycznych wraz kolorowaniem włókiem i tub
    • elementami sieci FTTH
  • mikrokanalizacją
  • sieciami podwieszanymi

Generator schematów optycznych

Zawierający opcje różnych zakończeń, kolorowanie i numerowanie włókien

Opisy

Zautomatyzowany proces opisywania sieci umożliwia opisywanie elementów sieci za pomocą jednego polecenia. Aplikacja automatycznie rozpoznaje opisywany element dopasowując właściwy opis oraz warstwę. Nie ma potrzeby pamiętania nazwa i szukania bloków opisowych.

Wstawianie złącz i zakończeń

Wystarczy wybrać z menu symbol złącza / zakończenia i wskazać element nadrzędny, a aplikacja sama dopasuje warstwę, a także w wypadku złączy i części zakończeń wstawi automatycznie symbol za końcu linii symbolizującej przebieg kabla.

Warstwy

Każdy element sieci nanoszony jest na zdefiniowaną warstwę. Polecenia nanoszenia elementów sieci automatycznie tworzą właściwe warstwy - nie potrzebny jest szablon z warstwami.

Integracja ze środowiskiem CAD

Telekom integruje się ze środowiskiem CAD dodając do niego swoje polecenia zgrupowane w menu górnym oraz toolbarach. Polecania nanoszenia sieci są intuicyjne, pozwalają się skupić na projektowaniu, a nie na poleceniach programu CAD.
Telekom nie zmienia przy tym działania standardowych poleceń środowiska CAD.

 

Zestawienia

Edycja danych

Z poziomu modułu Zestawienia możliwa jest edycja danych bezpośrednio na rysunku. Zapewnia to jednorodność danych i wyklucza możliwość pomyłek poprzez edycję tylko w zestawieniach.

Raporty

Możliwy jest wykonanie raportów w postaci wydruku tabel, eksportu do popularnych formatów (pdf, jpg). Dodana jest także możliwość zapisu raportów w formacie XLS oraz XLSX.

Informacje o gminie

Moduł Zestawienia umożliwia przypisywanie informacji o gminach (na podstawie danych pozyskanych z systemu TERYT) do elementów sieci oraz wykonywanie zestawień obejmujące te dane.

 

 

Kompatybilność: ZWCAD+ 2015 Pro, ZWCAD Classic, ZWCAD 2018 Pro
Branża: telekomunikacja
Język nakładki: polski
Rodzaj licencji: płatna

Komentarze

comments powered by Disqus