Jeśli z jakiś powodów utracimy plik dwg lub dane w nim zawarte, w pierwszej kolejności powinniśmy poszukać plików z rozszerzeniem bak. Jeśli opcja "Twórz kopie przy każdym zapisie" nie została wyłączona, to pliki te bedą znajdować się w tej samej lokalizacji co zapisywane pliki dwg. Wystarczy zmienić rozszerzenie z bak na dwg, otworzyć plik i sprawdzić czy znajduje się w nim wszystko.

Jeśli nie udaje się odszukać plików bak, to można odszukać pliki sv$, które domyślnie znajdują z się katalogu tymczasowym. Dokładną ścieżkę można zobaczyć wybierając z menu Narzędzia->Ustawienia->zakładka Pliki->Ścieżka dostępu plików tymczasowych.
W tej lokalizacji szukamy plików po nazwie lub po dacie. Zmieniamy rozszerzenie sv$ na dwg, otwieramy i sprawdzamy.

031 opcje bak

031 pliki temp

ZWCAD 2023 - ceniona alternatywa CAD
ZWCAD to znakomita alternatywa dla znanego programu CAD. Obsługuje zarówno pliki DWG jak i DXF również w najnowszym formacie. Dostępna jest licencja komercyjna bezterminowa z dobrowolnymi aktualizacjami. Już teraz możesz pobrać program i pracować. 30 dni testów z pełną funkcjonalnością, a później program CAD zamieni się w szybką przeglądarkę plików z możliwością tworzenia rysunków do 1000 obiektów.  

Kupuję program Kupuję aktualizacje 

ZWCAD 2023 PL 64bit  ZWCAD 2023 PL 32bit

Szukaj w bazie wiedzy