"ZWCAD - doskonały wybór z perspektywy kilku lat"

zwcad success history 00 martins Pan Marcin Sikora, doświadczony inżynier budownictwa, posiada ponad 17 lat bogatego doświadczenia w branży budowlanej także w zakresie obsługi oprogramowania CAD. Pan Marcin jest użytkownikiem programu ZWCAD od ponad 6 lat i dzisiaj chciałby podzielić się z swoją historią związaną z programem oraz opowiedzieć dlaczego wybrał właśnie ZWCAD.

Pan Sikora był użytkownikiem programu AutoCad, rozpoczął pracę od wersji AutoCad R13 (Windows 3.11) przechodząc na AutoCad 2006. W roku 2008 rozpoczął własną działalność konstruktora budowlanego. Nowo powstałe przedsiębiorstwo z ograniczonym budżetem wymusiło w pewnym sensie rozpoczęcie poszukiwań tańszej alternatywy w zakresie oprogramowania CAD. W roku 2008 Pan Marcin znalazł właśnie ZWCADa 2008, który zawierał najwięcej podobieństw do znajomego mu rozwiązania - AutoCad 2006. Przejście na ZWCAD 2008 przebiegło intuicyjne i bezproblemowo, dlatego też wybór padł właśnie na ZWCAD.

zwcad success history 01 martins

 

Następnie w 2009 roku, Pan Marcin zgłosił się do testów i pomocy w rozwoju polskiej aplikacji E-CAD dedykowanej konstruktorom budowlanym pracującym na ZWCAD. W tym czasie udało się ponadto szczegółowo zapoznać ze środowiskiem ZWCAD, dzięki czemu Pan Marcin stał się zarówno użytkownikiem tego narzędzia, jak i wręcz jego pasjonatem. Od momentu seminarium produktowego ZWCAD w 2013 roku we Wrocławiu zaangażował się także w rozwój wersji branżowej - ZWCAD Architecture 2012, ponieważ uwierzył w jego duży potencjał, który miał się objawić w bliskiej przyszłości. Konsultując się czasem ze swoją siostrą Sylwią, która jest doświadczonym architektem, Pan Sikora przedstawił dużo ciekawych, profesjonalnych pomysłów oraz zaproponował pewne idee na temat rozwoju programu. Oboje korzystają obecnie z ZWCAD Architecture 2015.

zwcad success history 02 martins

 

Aktualnie Pan Marcin oraz Pani Sylwia używają głównie ZWCAD Architecture zintegrowanego z nakładką Artisan. Programy uzupełniają się wzajemnie w zakresie renderingu, perspektywy, oświetlenia sceny, tekstur itp. Jednymi z ulubionych, najbardziej funkcjonalnych poleceń i narzędzi ZWCAD Architecture są narzędzia do modelowania 3D pomocne w projektowaniu: Ściana, Kolumna, Belka, Płyta, Ścieżka powierzchni oraz narzędzia związane z bryłami ACIS z ZWCAD+, jak i Express Tools.

W swoim najnowszym projekcie, Pan Marcin obawiał się jego skomplikowania, jednak wydajne narzędzia do modelowania 3D oraz Express Tools w ZWCAD Architecture w dużej mierze ułatwiły pracę nad projektem wielopoziomowego budynku pozwalając na późniejsze łatwe generowanie modeli 3D.

zwcad success history 03 martins

 

Pan Marcin Sikora oprócz realizowania się z powodzeniem zawodowo w branży budowlanej, jest również bardzo aktywnym uczestnikiem forum ZWCAD. Znajduje czas na chętne dzielenie się swoją wiedzą, a także ciekawymi pomysłami z Dystrybutorem, firmą Usługi Informatyczne „SZANSA”, na czym z pewnością korzystają użytkownicy ZWCADa - narzędzia dla profesjonalisty.