ZW3D 2020 - szybszy i przyjemniejszy w obsłudze

Zmiany w nowej wersji programu dotyczą wielu obszarów - w modułach CAD, MOLD i CAM.

 

Lista zmian w poszczególnych modułach programu CAD/CAM:

Moduł CAD

Więzy

Możemy oznaczać poziom zdefiniowania więzów, np.: utwierdzony, bez więzów, całkowicie zdefiniowany.

poziomy zdefiniowania wiezow

 

Wstawianie elementów złącznych

Pojawiły się także nowe możliwości dotyczące wstawiania elementów złącznych, np. ‘’Dopasowanie do otworu”, wybieramy opcje autodopasowania jako lokalizację i po wskazaniu ściany, program dobierze śruby do istniejących tam otworów. W najnowszej wersji programu możemy także wstawiać elementy takie jak śruby lub nity, używając funkcji ’’Z układem”, po wybraniu elementu z biblioteki możemy określić układ i przesuniecie w dwóch kierunkach.

dopasowanie do otworu

 

Elementy gięte z blach

W nowej wersji, możemy szybciej i łatwiej tworzyć kołnierze. Kołnierz jest tworzony w jednym szkicu, bez dodatkowych operacji, takich jak wycinanie. Wystarczy wybrać profil i krawędź, a następnie modyfikować ją w przypadku bardziej skomplikowanych kształtów.

 giecie blach

 

 

Dokumentacja płaska 2D

W zakładce narzędzia znajduje się nowa funkcja ‘’Automatyczne rysowanie”, pozwala na automatyczne generowanie rysunków 2D dla wybranych części. Można także definiować wygląd arkuszy, widoków lub tabel dla wybranych części, a także włączyć automatyczne wymiarowanie.

dokumentacja plaska

 

Tworzenie zgrubnego przesunięcia

Tworzenie form odlewniczych również zostało zmodyfikowane, nowa funkcja ‘’Zgrubne przesunięcie” pozwala na utworzenie szorstkiej powierzchni odsunięcia wymaganej przy tworzeniu form odlewniczych i pozwala na osiągnięcie różnych stopni chropowatości. 

tworzenie chropowatych powierzchni

 

Moduł MOLD

Tworzenie systemu chłodzenia

Łatwiejsze jest też tworzenie systemu chłodzenia, nowa funkcja pozwala na tworzenie systemu chłodzenia w pętli. Parametry pętli chłodzącej dostosowujemy na dynamicznym podglądzie, w czasie rzeczywistym.

system chłodzenia w formach 

 

Biblioteki elementów CAD

Do biblioteki standardowych części dodano nowe narzędzia takie jak:

  • Pierścienie ustalające - jest to polecenie, które automatycznie umieszcza pierścień na górnej powierzchni, tuleje, których rozmiar dopasowuje się automatycznie do rozmiaru pierścienia i sprężyny które można dodać do sworznia lub innych elementów.

Ponadto istnieją dwa polecenia pozycjonowania bocznego:

  • Pozycjonowanie boczne 2 dla formy 2-płytowej.
  • Pozycjonowanie boczne 3 dla formy 3-płytowej.

 standardy form

 

 

Obróbka elektroerozyjna

Moduł obróbki elektroerozyjnej EDM został także ulepszony, dzięki nowym poleceniom jak ‘’Dynamic Circle” - polecenie tworzy koło, które dopasowuje się do aktualnego widoku, dzięki temu wstawianie nowej elektrody jest dużo łatwiejsze. Teraz można tworzyć elektrody partiami lub przypisać elektrodę do elementu, który został stworzony przy pomocy innego polecenia . Dzięki temu projektowanie elektrod jest znacznie szybsze.

obrobka elektroda

 

 

Moduł CAM

Optymalizacja procesu toczenia

W tym module pojawiły się nowe możliwości, pozwalające zoptymalizować operacje toczenia. Mamy możliwość korzystania z ’’Menadżera narzędzi”, w którym można szybko i wygodnie wybrać odpowiednie narzędzia.

Dodano również narzędzie do obróbki rowków, które może być wykorzystywane zarówno do obróbki zgrubnej, jak i wykańczającej.

 modul cam

 

Frezowanie

Znacznie zwiększyła się wydajność obróbki 2-krotnego frezowania, dodano nowe możliwości takie jak grawerowanie powierzchni oraz usprawniono proces toczenia kilku otworów o różnej głębokości, można je teraz wykonać podczas jednej operacji.

sciezki narzedza frezowania 

 

Natomiast w obróbce 3 osiowego frezowania zoptymalizowano nowy typ sterowania, który pozwala na generowanie ścieżki narzędzia zgodnie z krzywą izometryczną 3D tak ,aby zapewnić gładszą powierzchnię i wydajniejszą obróbkę. Pojawiła się możliwość wykorzystania wielordzeniowego procesora do obliczeń wsadowych, dzięki temu czas skomplikowanych obliczeń jest teraz znacznie krótszy.

 frezowanie 3 osiowe

 

Dowiedz się więcej o ZW3D