ZWCAD 2023 - ceniona alternatywa CAD
ZWCAD to znakomita alternatywa dla znanego programu CAD. Obsługuje zarówno pliki DWG jak i DXF również w najnowszym formacie. Dostępna jest licencja komercyjna bezterminowa z dobrowolnymi aktualizacjami. Już teraz możesz pobrać program i pracować. 30 dni testów z pełną funkcjonalnością, a później program CAD zamieni się w szybką przeglądarkę plików z możliwością tworzenia rysunków do 1000 obiektów.  

Kupuję program Kupuję aktualizacje 

ZWCAD 2023 PL 64bit  ZWCAD 2023 PL 32bit

 

Galeria


View the embedded image gallery online at:
https://www.zwcad.pl/zwcad-2023.html#sigProIda16bd1952d

 

Dlaczego ZWCAD?


Sprawdź program podczas pracy
Pełna funkcjonalność programu przez 30 dni (z możliwością przedłużenia). Nie ma potrzeby usuwania programu po 30 dniach. Po 30 dniach program działa dalej jak przeglądarka plików z możliwością tworzenia i zapisywania niewielkich rysunków.
Licencja bezterminowa
Licencja nie wygasa nigdy. Brak opłat subskrypcyjnych. Dobrowolne aktualizacje z dowolnej poprzedniej wersji programu.
Elastyczne licencjonowanie
Dostępna jest również licencja sieciowa programu. Program może być zainstalowany na wszystkich komputerach w biurze. Bez licencji można przeglądać pliki. Możliwość samodzielnego przenoszenia licencji pomiędzy stanowiskami.
Dopasowanie do użytkownika
Prosty i intuicyjny interfejs (wstążkowy lub klasyczny), pozwalający na bezproblemowe rozpoczęcie pracy na programie. Wersja 32 i 64 bit. Polska, angielska, niemiecka i kilkanaście innych wersji językowych. Możliwość instalacji dowolnej wersji językowej w ramach jednej licencji. Kompatybilność z innymi programami CAD w zakresie formatu DWG i DXF. Dostępność wersji branżowych ZWCAD Architecture i ZWCAD Mechanical.
Wsparcie dla użytkownika
Możliwość odbycia szkolenia „Podstawy obsługi ZWCAD” po zakupie programu. Podręcznik użytkownika w języku polskim w formacie PDF. Baza wiedzy o ZWCAD w języku polskim podzielona tematycznie. Forum użytkowników ZWCAD.
Słowniczek pojęć - sprawdź przykładowe np. zaawansowany wybór, zaznaczanie ostatnich elementów, rozciąganie, polilinia, prostokąt.
Gwarantowana legalność ZWCAD
Wraz z programem dostarczamy certyfikat legalności ZWCAD. Program wykonany zgodnie z poszanowaniem własności intelektualnej oraz patentów firm trzecich. Zastrzeżone są np. pewne funkcje bloków dynamicznych, obsługa plików FAS itp.
Program CAD posiada funkcjonalność tylko w bezpiecznym zakresie.

 

 

Porównanie wersji ZWCAD 2023


Cechy i funkcje programu ZWCAD 2023 Standard ZWCAD 2023 Professional 

Krótki opis

Najnowsza wersja ZWCADa. Wydajność w codziennej pracy oraz szereg użytecznych funkcji, np. używanie bloków dynamicznych, ekstrakcja danych, kreskowanie z tłem, szyk dynamiczny. 

ZWCAD Standard w stosunku do wersji Professional nie posiada: modułu geodezyjnego ArcGIS, możliwości tworzenia i edycji brył oraz uruchamiania nakładek innych niż LISP.

Licencja bezterminowa

Opcjonalnie dostępny klucz sprzętowy USB
Dostępność licencji sieciowej
Obsługa plików w formacie DWG/DXF od 2000 do 2018
Wersja 32 i 64 bit
Narzędzia do rysowania i edycji 2D (np.: linia, okrąg, polilinia, kopiowanie, rozciąganie)


Z wyjątkiem funkcji REGION

Wydajna obsługa rastrów
Tworzenie i edycja brył
Moduł geodezyjny ArcGIS
Podkładanie plików rastrowych i PDF do rysunku CAD
Import i eksport plików DGN
Edytor i uruchamianie skryptów LISP
Obsługa innych nakładek branżowych
np. ZWTraffic, ZWGeo, CADprofi
Link do sklepu

 

 

Wybrane funkcje ZWCAD 


Przeźroczystość obiektów
Obsługa przeźroczystości
Możemy przypisywać przeźroczystość do warstw, obiektów rysunkowych i kreskowania. W ZWCAD 2022 również wydrukujesz rysunek z przeźroczystością.
Flatshot - tworzenie widoków płaskich z brył
Po ustawieniu odpowiedniego widoku 3D możemy utworzyć blok, który będzie zawierał widok 2D. Należy zaznaczyć, że po zmianie modelu, taki blok możemy uaktualnić.
Import lików BIM (format IFC)
Pliki IFC to popularny format wymiany danych BIM. Polecenie IFCIMPORT pozwala na wczytanie takiego pliku z danymi BIM do ZWCADa. Po otwarciu takiego pliku pojawi się panel, w którym będziemy mieli dostęp do informacji zawartych w każdym elemencie.
Używanie bloków dynamicznych
W ZWCAD możemy używać bloków dynamicznych, np.: rozciągać, zmieniać kierunek czy wielkość bloku.
Podgląd edycji atrybutu
Podgląd edycji atrybutu
Wartość atrybutu zmienia się dynamicznie na rysunku podczas edycji w oknie. Możemy na bieżąco widzieć jak będzie wyglądał rysunek po wprowadzeniu zmian.
Osobne ustawienia warstw dla każdej rzutni
Osobne ustawienia warstw dla każdej rzutni
Pracując w przestrzeni papieru możemy wykonać kilka kopii rzutni i na każdej z nich przypisać inne właściwości do warstw, np.: kolor, rodzaj linii, grubość.
Dokowane okno warstw
Dokowane okno warstw
Okno warstw może być otworzone cały podczas projektowania. Bez problemu przeniesiemy je w dowolne miejsce ekranu monitra.
Kreskowanie z tłem
Kreskowanie z tłem
Do kreskowania możemy dodać tło w wybranym kolorze.
Ekstrakcja danych z obiektów do tabeli
Ekstrakcja danych z obiektów do tabeli
Ekstraktacja danych to narzędzie, dzięki któremu można wygodnie wstawić dane z rysunków do tabeli, np. współrzędne punktów, długości polilinii, i wiele innych.
Edycja kreskowania za pomocą  uchwytów
Edycja kreskowania i polilinii za pomocą uchwytów
Uchwyty wyświetlane przy kreskowaniu pozwalają wygodnie zmieniać kształt kreskowania, nawet jeśli nie mamy obwiedni kreskowania.
Nowy jednolity manager XRefów
Jedno okno do zarządzania wszystkimi zewnętrznymi odnośnikami, np.: podkłady rastrowe, pliki dwg oraz pliki PDF.
Łatwe zaznaczanie nakładających się elementów
Jeśli obiekty nakładają się na siebie to zostanie wyświetlone okno z listą tych nakładających się obiektów.
Formuły w tabeli
Możemy wykonywać obliczenia matematyczne na formułach w tabeli, np.: sumowanie, obliczanie średniej, zliczanie elementów.
Edytor LISP
W edytorze LISP możemy tworzyć własne podprogramy. Dzięki edytorowi możemy śledzić wykonywanie skryptu krok po kroku oraz śledzić wartość zmiennych użytych w programie LISP.
Wprowadzanie dynamiczne
Wprowadzanie dynamiczne
Jeśli wprowadzanie dynamiczne jest włączone to podczas rysowania ZWCAD wyświetli etykiety, do których możemy wpisać wartości liczbowe, np. długość, kąt. Dzięki temu rysowany obiekt będzie miał takie wymiary jak określimy.
Skala opisowa (annotation scale)
W modelu możemy definiować skalę, która w przestrzeni papieru automatycznie dopasuje się do skali rzutni. Możemy wyświetlić na jednym arkuszu kilka rzutni, każdą w innej skali, a wysokość opisów (teksty, kreskowania, bloki, wymiary, tolerancje) będą miały jednakową wielkość.
Rysowanie spirali
Do rysowania spirali wykorzystujemy specjalne polecenie HELIX. Dzięki niemu utworzymy obiekt, którego wszystkie wymiary łatwo zmienimy w pasku właściwości.
Super kreskowanie rastrami i blokami
Super kreskowanie rastrami i blokami
Polecenie SUPERHATCH pozwala na użycie bloków i rastrów do wypełniania wskazanych obszarów. Możemy użyć np, zdjęcia panelu podłogowego aby wypełnić na rysunku powierzchnię podłogi.
Porównywanie plików CAD
Porównywanie plików
Do porównywania plików służy polecenie FCMP. Wybieramy 2 pliki, program zaznaczy usunięte, zmodyfikowane i nowe elementy w rysunku CAD.

 

 

Unikalne cechy ZWCAD


Komentarze głosowe w rysunku
W rysunku możemy zapisać komentarze głosowe, które zostaną umieszczone w pliku DWG w określonym punkcie rysunku. Komentarze głosowe można odtworzyć w każdej chwili podczas pracy z rysunkiem. Dostępna jest wyszukiwarka komentarzy głosowych, która lokalizuje miejsce na rysunku, w którym jest komentarz.
Polecenie służy do dopasowania obiektów w rzutniach. Możemy dopasować kąt obrotu, skalę i położenie obiektów.
Rysunkowe linie pomocnicze - polecenie TK
Polecenie TK jest dostępne podczas aktywnego polecenia rysownia obiektów, np. linii. Pozwala na wyznaczenie położenia kursora poprzez rysowanie linii pozornych poziomych lub pionowych na zadaną odległość.
Gesty myszy
Za pomocą gestów myszy możemy wprowadzać polecenia do programu CAD.
Inteligentny wybór
Za pomocą polecenia _smartsel szybko zaznaczymy na rysunku CAD obiekty wedle określonych założeń. Na przykład 3 kliknięciami możemy zaznaczyć wszystkie linie na warstwie o nazwie ukryte w kolorze zielonym.
Generator kodów kreskowych i QR
Za pomocą polecenia QRCODE możemy wygenerować kod QR z wybranym tekstem. Dzięki temu wygodnie możemy wstawić do rysunku informacje, jakie odczytamy np. telefonem komórkowym. Skanując kod QR na wydrukowanym rysunku z łatwością odczytamy zaszyte w kodzie informacje, np. link.

 
 
 

Obsługiwane formaty plików


Otwieranie:

 

Zapisywanie:

 

Import:

 

Eksport:

 

Podkładanie plików:

 

Wydruk:

 

* - Obsługa tych formatów plików jest dostępna tylko w wersji ZWCAD Professional.