Nowy program CAD

 
ZWCAD jest rozwijany przez firmę ZWSOFT. Jest ona członkiem Intellicad Technology Consortium (ITC), na najwyższym poziomie zaawansowania. Rozwija jądro systemu, z którego korzystają również niektóre inne programy CAD.
Obecnie aktualna wersja programu to ZWCAD 2012. W porównaniu do wersji 2011, nie znajdziemy aż takiej liczby nowości, do której przyzwyczaił nas producent ZWCADa, w poprzednich latach.  Co prawda pojawiła się już wersja 2012, ale wszystkie nowości zostaną wprowadzone nieco później - w okolicach lipca. Ze względów czasowych, oraz troski o jakość programu producent nie mógł wprowadzić ich wraz z pierwszą wersją 2012.
Na poniższym rysunku chciałem pokazać w przybliżeniu, jak ZWCAD rozwijał się w czasie, wraz z niektórymi innymi programami na bazie ITC, oraz w porównaniu do programu uważanego jeszcze przez wielu za standard w obsłudze plików .dwg.
 
 
porownianie z innymi programami

Premiera nowej kompilacji 2012 zbliża się dużymi krokami. Na rysunku poniżej przedstawiłem przybliżony harmonogram, ukazywania się nowych wersji programu.
W połowie kwietnia pojawi się wersja Beta. Będzie ona dostępna tylko dla zamkniętej grupy osób, głównie dla osób tworzących nakładki, oraz niektórych użytkowników. Jeśli chcieliby Państwo uczestniczyć w testach wersji Beta, proszę zgłosić taką chęć, przesyłając informacje na maila zwcad@zwcad.pl.
Pod koniec maja ukaże się ZWCAD w wersji nowej kompilacji (także Beta) ale dostępnej dla wszystkich chętnych osób. Następnie w lipcu/sierpniu - wersja stabilna. Aktualizacja do nowej wersji ZWCAD 2012 będzie oczywiście darmowa dla wszystkich użytkowników 2012.

zwcad plan-rozwoju

Funkcjonalność. Diametralnie zwiększono np. szybkość pracy z dużymi rysunkami, oraz precyzję uchwytów. Liczba zmian jest naprawdę imponująca. Wynika z tego także mała niedogodność – część funkcji, które były w starym ZWCAD 2012 mogą nie zostać wprowadzone całkowicie. Głównie będą to: publikowanie i rysunki parametryczne i być może rendering. Zostaną one jednak w większości dodane w następnych uaktualnieniach.

porownanie ze starym zwcad

Na diagramie powyżej zamieściłem bardzo przybliżone porównanie programów w wersji obecnej, oraz planowanej na lipiec/sierpień.