Z przyjemnością informujemy, że ZWCAD 2022 jest już dostępny!

Po intensywnym czasie poświęconym na rozwój programu, a także dzięki cennym informacjom od użytkowników o wersji Beta z dumą prezentujemy program CAD zawierający nowe funkcje i ulepszenia, np. takie jak wydruk z przeźroczystością, funkcję do tworzenia widoków 2D z brył - Flatshot, import plików IFC itp. Co więcej, w porównaniu z poprzednią wersją wzrosła wydajność i stabilność.

 

Zapoznajmy się z nową wersją programu CAD.

 

ZWCAD 2022 - Szybkość i nowe funkcje
ZWCAD to znakomita alternatywa dla znanego programu CAD. Obsługuje zarówno pliki DWG jak i DXF również w najnowszym formacie. Dostępna jest licencja komercyjna bezterminowa z dobrowolnymi aktualizacjami. Już teraz możesz pobrać program i pracować. 30 dni testów z pełną funkcjonalnością, a później program CAD zamieni się w szybką przeglądarkę plików z możliwością tworzenia rysunków do 1000 obiektów.  

Kupuję program Kupuję aktualizacje 
Pobierz ZWCAD 32bit Pobierz ZWCAD 64bit
 

 

Wybrane zmiany w nowej wersji ZWCAD 2022:

 • wydruk rysunków CAD z przeźroczystością obiektów. Przezroczystość, którą możemy narzucić na różne elementy rysunku np. kreskowanie, pozwala zobaczyć elementy, które znajdują się pod przeźroczystym obiektem. Możemy regulować stopień przeźroczystości ustawiając w panelu właściwości wartości od 0 do 90 (im większa wartość tym obiekt będzie bardziej przeźroczysty).

  W ZWCAD 2022 wprowadziliśmy możliwość wydruku rysunku z przeźroczystością. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który krótko omawia to zagadnienie. • dodaliśmy nową funkcję do tworzenia widoku 2D z obiektów 3D - Flatshot. Po ustawieniu odpowiedniego widoku 3D możemy utworzyć blok, który będzie zawierał widok 2D. Należy zaznaczyć, że po zmianie modelu, taki blok możemy uaktualnić.

  flatshot cad

 • wbudowany w program i ulepszony import plików IFC. Pliki IFC to popularny format wymiany danych BIM. Polecenie IFCIMPORT pozwala na wczytanie takiego pliku z danymi BIM do ZWCADa. 
  Po otwarciu takiego pliku pojawi się panel, w którym będziemy mieli dostęp do informacji zawartych w każdym elemencie.

  zwcad ifc

 

 • dodaliśmy nowy sposób ustawiania rzutni w modelu. Teraz wystarczy przeciągnąć granicą rzutni aby je dodać lub usunąć. Pokazaliśmy to na filmie poniżej. • wygładzanie wyświetlania linii - LINESMOOTHING. Dzięki tej opcji nie będzie widać "schodków" na obiektach rysunkowych.

  Poniżej zamieściliśmy rysunek z wyłączoną i włączoną opcją wygładzania linii, nałożone na siebie (zmieniają się cyklicznie). 

  wygladzanie wyswietlania


 • możliwość wyświetlania wstążki i klasycznego menu w tym samym czasie.

  menu klasyczne i wstazkowe
  Klasyczne menu można włączyć w prawym dolnym rogu programu.

  wlaczenie menu
 • możliwość zmiany kolejności kolumn w oknie warstw,
 • jedno dodatkowe polecenie do zapisu wszystkich otwartych plików CAD  _SAVEALL.
 • poprawiliśmy szybkość i stabilność programu. Rysunki powinny się otwierać znacznie szybciej a przeglądanie ich będzie wygodniejsze. Wzrost szybkości działania programu pokażemy na przykładzie  naszego programu LISP, który rysuje Paproć Barnsleya składającą się ze 100 tys. punktów (fraktal o kształcie liścia paproci).

  Czasy wykonania tego samego skryptu (paprotka jest złożona ze 100 tysięcy punktów) wynoszą odpowiednio:
  • ZWCAD 2020 - 9.5 s
  • ZWCAD 2021 - 8.5 s
  • ZWCAD 2022 - 4.2 s

 paprotka cadPaproć Barnsleya wygenerowana w ZWCAD