ZWCAD+ 2014 SP1 - nowości i ulepszenia

Z przyjemnością informujemy o wydaniu Service Packu 1 do ZWCAD+ 2014. Nowe wydanie zawiera wiele usprawnień oraz nowe funkcje, między innymi: wsparcie dla dysku w chmurze SkyDrive, kompatybilność z protokołem IPv6 oraz nowe funkcje interfejsu.

 

Wsparcie dla SkyDrive

Od teraz możliwa jest synchronizacja plików lub profili użytkownika między dyskiem lokalnym a dyskiem w chmurze w serwisie SkyDrive przy pomocy ZWCAD+ Syble. Aktualnie ZWCAD+ wspiera dwa serwisy dysków w chmurze: Dropbox i SkyDrive.

Release Notes ZWCAD 2014 SP1 01

 

Kompatybilność z protokołem IPv6

Praca w środowisku korzystającym z protokołu IPv6 na starej wersji ZWCAD+ mogła przysporzyć kilka problemów z autoryzacją - występowały problemy z pobieraniem licencji sieciowej z serwera lub z aktywacją licencji jednostanowiskowej przy pomocy klucza programowego. ZWCAD+ 2014 SP1 jest w pełni kompatybilny z z protokołem IPv6 co rozwiązuje wszystkie problemy sieciowe z autoryzacją.

Użytkownicy korzystający z licencji sieciowej powinni zaktualizować ZWCAD+ do wersji SP1 oraz zaktualizować Menedżer licencji sieciowej aby mieć pewność co do poprawności autoryzacji.

 

Nowe zmienne systemowe do kontroli menu wstążkowego i innych elementów interfejsu

 • ZWAPPPLUSHIDE - odpowiada za ukrywanie/wyświetlanie zakładki APP+ w menu wstążkowym

  Release Notes ZWCAD 2014 SP1 02


 • ZWRIBBONTABHIDE - odpowiada za ukrywanie/wyświetlanie paneli menu wstążkowego - po ponownym uruchomieniu ZWCAD+ panele będą ukryte lub widoczne, zgodnie z ustawieniem zmiennej

  Release Notes ZWCAD 2014 SP1 03


 • ZOOMWHEEL - określa kierunek przybliżania i oddalania (zoom) w zależności od kierunku przewijania rolki myszy - np. można przypisać przybliżanie przy przewijaniu w górę a oddalanie w dół lub na odwrót

 

Nowe polecenia środowiska .Net

 • RasterImage.ImageTransparency
 • Line.Angle

 

Usprawnienia

 • Możliwość wybrania obrazu rastrowego po kliknięciu lub zaznaczeniu oknem nawet w przypadku ukrytej ramki obrazu
 • Wyświetlanie podpowiedzi z pełną ścieżką pliku - po najechaniu kursorem na zakładkę dokumentu wyświetlana jest podpowiedź z pełną ścieżką dostępu

  Release Notes ZWCAD 2014 SP1 04


 • Zapamiętywanie ustawień szerokości kolumn w oknach - okno menedżera warstw będzie teraz zapamiętywało szerokość kolumn nawet po zamknięciu

  Release Notes ZWCAD 2014 SP1 05

 • Różne układy interfejsu dla wersji standard i professional - w poprzednich wersjach programu wersje STD i PRO posiadały taki sam układ interfejsu, mimo że niektóre funkcje wersji STD były niedostępne. Mogło to powodować dezorientację użytkownika. W SP1 zmieniliśmy układ interfejsu wersji STD tak, aby użytkownik widział tylko dostępne polecenia. W edytorze CUI w przypadku próby dodania do menu wstążkowego polecenia niedostępnego w tej wersji, użytkownikowi zostanie wyświetlony komunikat z ostrzeżeniem.

 

Projektuj swobodnie zawsze i wszędzie dzięki Syble

Syble to narzędzie do synchronizacji plików w chmurze, zintegrowane z najnowszą wersją ZWCAD+ 2014. Pozwala na łatwą i szybką wymianę danych między różnymi urządzeniami. Połączenie ZWCAD+ z ZWCAD Touch, bezpłatnej aplikacji na urzadzenia mobilne z systemem iOS, projektanci mogą swobodnie przeglądać, edytować oraz dzielić się rysunkami zawsze i wszędzie.

Zobacz jak działa Syble